SLEDUJ!!!


27. 30. 10. - podzimní tábor

25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

DSC_2144.JPG

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2014-15

Podzimní tábor - Stavba pevností (25. - 28. 10. 2014)

To nás ale bylo. V jednu chvíli 27. Úžasná parta, slunce, v noci zima. Co víc si přát :-) ...
Úkol: obrana státu před vpádem nepřítele. Zajistit stavbou malých pevností část hraniční čáry a tu ještě strážit.
Stav: splněno

Deník hraničáře:

Stavba započala. Nejprve jsme museli postavit pěchotní překážky, rozsocháče. A potom průzkum hraniční čáry s  nalezením již postavených řopílů. Večer byl vyhlášen poplach. Cizí záškodník se snažil přejít hranici a protože to byl silný kuřák. Co chvíli se tímto prozradil, i tak nám trvalo skoro 2 hodiny, než se nám jej podařilo zajistit.

Další den nás čekala stavba našich pevností. Střelba z našich zbraní (vzduchovky). Ale hlavně velmi tvrdý a těžký vojenský výcvik. Musím říct, že každý překážkovou dráhu zvládl. Potom nácvik se zacházením s polním telefonem. Pak byl znova vyhlášeno narušení hranice. Tentokráte jen cvičný poplach. Úkolem jednotlivých čet bylo zjistit polohu a sílu ostatních posádek. Taky jejich tajné spojovací kódy (jednoduché otázky) a nebo se rovnou pokusit ukrást zástavu (vlajku). To se jedné četě povedlo.

Na večer další poplach. Naše pevnosti již byly propojeny telefonní sítí, tak již bylo možné zajistit komunukaci mezi bunkry. Nepřítel byl teď početnější a snažil se hraniční čáru překročit. Strážci se jim v tom však snažili zabránit. Nepřítele představovali vedoucí a děti střázce hranice. To byla drsná hra.

Další dny byly ve znamení běžného života vojáků na pevností. A to je hlavně práce. Tak jsme pracovali. Uklízeli okolí, čistili zbraně, opravovali co se dalo. Mužstvo starších bylo vysláno na průzkum nedalekého okolí a zbytek prošel cvičením v rozdělávání ohně - Věčný oheň. V poledne si pak každá posádka vařila svůj oběd na ohništi. Odpoledne spojařská hra s polním telefonem a pak překládna beden s vojenskou municí pomocí vojenské polní železnice. Večer jsme se bavili u tradiční show - Muna nás baví.

A jak to už bývá, všechno jendou končí a pro nás služba na této hranici. Uklízíme, balíme, fotíme a podepisujeme se. Cesta byla zajímavá. Z okna jsme sledovali, jak nás neustále stíhá divné stříbrné auto a tak mu máváme :-D

Dík všem za účast. Díky za pomoc zvláště děvčatům práci v kuchyni :-)

A opět krátké video.

Účast: HAF, Kája, Kateřin, Marťa, Nanu K, Šňůrka, Anežka, Arnošt, Áďa, Želva, Aidam, Hobit, Matyáš, Ondra, Vítek, Kuba, Vašek, Tonca, Roman, Drahoš, Uni, Janča, Hanka, Magda, Úterka, Krisťa a já :-)

print Formát pro tisk

Komentáře


, - odpovědět

Parádní tábor ! 9 1