SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

6. 4. - Výroba podsad na tábor
19. - 21. 4. - brigáda na TZ Rozbřesk
3. - 5. 5. - Setkání oddílu na TZ Muna


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

18-let.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2010/11

13. - 14. 8. - Bourání tábora

Tak nám úplně skončil letošní tábor. Byl složen, naložen a odvezen na různá místa, kde pak přečká do dalších let....

Bourání tábora, je vždy hodně náročné. Skládáte stany ve kterých přes měsíc a půl spali nadšení táborníci. Skládáte spoustu vzpomínek a zážitků. Je to celé smutné. Letos i docela těžké. V sobotu kolem poledne doleja likvidační miniparta na tábor připravená na práci. Ale počasí nás opět zakočilo. Pršelo a stanové plachty byly mokré a nemůžou se sundávat a skládat. Tlačil nás čas. Odpoledne na plac dojeli Aidam a Olda s rodiči, kteří nám hodně pomohli. Děkujeme moc.

Tak po návratu z takového malého výletu po krásech našeho kraje budu pokračovat v zápise.

V tu sobotu i za špatného počasí práce na likvidaci tábora pokračovaly. Kolem páté večer přijel Drahošův kamarád ze Žlebu s traktorem a s velkým valníkem, kam se naskládala celá táborová základna. Tedy všechny podlážky, bočníce, týpovky, latrýny, stavební dřevo, kuchyně atd... Byla to prostě velká kupa dřeva. Celá souprava a doprovodné vozidlo nakladačů pak vyrazilo směr Drahošův Žleb (jeho nově získaný domeček s velkou stodolou), kam se vše vyskládalo. V práci nám pomáhal další Drahošův kamarád Pepa do toho nám svítil měsíc v úplňku. Po deváté večer byla složena poslední deska a jelo se opět na tábořiště. Tam mezitím děvčata uvařila moc dobrou večeři. Špagety se zeleninou. Někteří si ještě dali sauny, jiný se zase za svitu měsíce prošli a ostatní zalehli ke spánku.

V neděli ráno odjet Téčko do Brna a zbytek se po snídani vrhlo do další práce. Kolem poledne přijelo malé nákladní auto určené na odvoz věcí do Šumperka. Stačilo odvést ještě jednu várku podlážek do Žlebu a pak molitany a stanové plachty do klubovny. V 16,00 hodin přijel s velkým autem Radar, kam se naskládal zbytek tábora.

Někteří už ani nemohli, ale všechno jsme zvládli. Jen tábor se bude muset ještě vyhrabat od papírků a odvést odpadky. Na to jsme už opravdu neměli ani sílu a ani volné ruce.

Složení náklaďáku na unii bylo otázka hodiny. Zde nám pomohli parta čerstvé pracovní síly (Magda, Atom a Martin). Vše je krásně nahrnuto do společenské místnosti a čeká to na roztřídění a postupné odnášení na svá místa, kde všechno přečká do dalšího tábora. V 19,00 hodin zamikáme unii, loučíme se a honem do vany.

Ještě jednou děkuji všem za pomoc:

- Oldovi a jeho rodičům, Aidamovi, Aničce, ET, Béďe, Téčkovi

- Zdenovi, Drahošovi a jeho týmu z Portugalska (Evce, Joachymovi a Pepovi)

- Johnovi za velký traktor s valníkem, tatínkovi od Arnošta s jeho řidičem za malý náklaďáček a Radarovi

- firmě BMV Brno za pronájem tábořiště

- Magdě, Atomovi a Stinkymu za složení tábora na unii

- uff a všem dalším za podporu

print Formát pro tisk