SLEDUJ!!!


27. 30. 10. - podzimní tábor

25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc02108.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2014-15

Závěrečný oheň oddílu - 19. - 21. 6. 2015

Již po devatenácté jsme zapálili náš Závěrečný oheň. Opět na Muně, která se již stala naší oddílovou základnou pro výpravy nebo tábory. Jen to počasí nás trochu zlobilo...

Sraz na vlakovém nádraží je již tradicí. Jen z Jeseníku do Mikulovic jsme museli přesedlat na bus, jinak bychom se na Munu nedostali. Škoda, že doprava je rok od roku komplikovanější.

Jen co v Muně složíme batohy na místa, začalo pršet. Přesto jsme večer ještě zapálili oheň a opekli nějakého buřta. V noci znovu Munu kropily dešťové kapky. To byl  důvod, prooč jsme nemohli využít nachystaný program.

Dopoledne si každý v lese našel malej náletovej smrček (modřín, borovičku, jedličku) a tu si pak zasadil na trojúhelníku u příjezdové cesty. Třeba se uchytí a vyrostou nám tam krásné stromy. Pak opět déšť. Malujeme mapu Muny a strom v Hale. Co bude s vařením vlastního jídla? Naštěstí bylo řešení jednoduché. Ve skladu máme ještě jedny kamna, vytáhli jsme je do dveří, přidělali komínovku, nějaký pracovní stůl a ž se mohlo kuchtit. Zajímevé pokrmy byly uvařeny a potom i snědeny.

Odpoledne se počasí vybralo a pustili jsme se do přípravy slavnostního ohně. Když byla práce hotová, znovu déšť. Rychle zakrýt plachtou a připravit další updatovaný program - střelby ze vzduchovky a luku. Střelnice byla zhotovená z Muny a příjezdové cesty.

K večeru se každá skupinka věnovala dolaďování svého programu k ohni a pak už se začali sjíždět hosté a rodiče. Při zahajování nás kolem ohně sedělo skoro 40. Což je moc bezva. Vyhodnocování oddílovéroku bylo promícháno písnočkou a scénkami. Bavili jsme se hodně dlouho. Kolem jedenácté byla do pelechu vyhnána omladina a za hodinu šli i starší.

Neděle je už spojená s úklidem a odjezdem. Cestou na nádraží nás zastil znovu déšť. Uschneme ve vlaku :-) Rychlík z Jeseníku byl skoro plný, ale nám to nevadilo. Podepisujem si cancáky, baštíme společně chleba se sýrem nebo paštikou a povídáme si. tento oheň se nám i přes nepřízeň podařil.

Děkuji všem za účast, členům oddílu, rodičů, a hostům. S.V.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.