SLEDUJ!!!LETNÍ TÁBORY - INFO


24. - 26. 5. - Hamaka a cyklovandr na Oskavu
2. 6. - Pohádková dolina
22. 6. - Závěrečný oheň na MuněPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Návštěvní kniha

Náhodná fotka

DSC_2762.JPG

Kam dál


Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2015-16

Podzimní tábor - Uniland

Jak nám bylo na tomto podzimním táboře? Velice dobře :-)
Tak jsme tedy jeli. Koleje nám vytrhali indiáni a jediný způsob, jak se dostat na Uniland, byl autobus. Dovolat se ale na ně a nahlásit jim naši velkou skupinu bylo tak snadné jako přeprat ninju :-D A vlezeme se na chalupu, když nás bude 35?

ANO, všechno dobře dopadlo. Autobusy nás přepravily. Chalupa nás ubytovala (spíše Uni nás ubytoval) a kamna topila nebo vařila. Jen toho místa ke spánku bylo poskrovnu. Ale i s tím jsme se poprali. Každý dostal svůj 1,5 metrů čtverečných a s tím si musel vystačit.

O program jsme se starali všichni. Když někdo z nás starších vařil, jiní dováděli s omladinou a šupinou. Hráli jsme si v chalupě nebo venku na velké louce. Čtvrteční večer nám jen pokazilo počasí. Od mrholení byla louka mokrá. Naštěstí to upírům nevadilo. Boty s oblečením se potom celou dobu u kamen sušily. V pátek se počasí umoudřilo. Bylo sice zataženo, ale bez deště a odpoledne se mráčky vytrácely. Hrajeme hry na místním hřišti nebo zakreslujeme mapky okolí chalupy. Večer si pak každý na ohni griluje svůj hermelín. Večerní povídání a hry v chalupě a pak kytara na dobrou noc. Noc je jasná a svítí nám do chalupy i měsíc.

V pátek dopoledne jsme procvičovali vázání uzlů. Musím uznat, že hlavně nováčci uzlíky velice dobře ovládají. Potom byla každému rozdána veliká brambora, kterou si vydlabal a nalil si do ní vejce. Pak vše zabalil do alobalu a vložil na oheň. Někteří si takto připravili i cibuli. Byla to úžasná pochoutka. Odpoledne jsme se pak vydali na větší procházku na rozhlednu. Tam ale naše výprava nedošla. Bylo sice krásně, ale foukal studený vítr. Proto jsme spíše udělali takové kolečko nad celým údolím a postupně se z kopců vraceli zpět na Uniland. Cestou opět nějaké hry, svačina a společné foto proti zapadajícímu slunci. Po vydatné večeři znovu na louku a hurá na upíry. Dnes byla louka suchá, ale větrná. Za hoďku louku také osvětloval vycházející měsíc a celá hra dostala takové správné kouzlo. Před spánkem společenské kolečko a hodnocení tábora + pozitivní hodnocení členů oddílu a to za kousek buchty :-) Pak už jen kytara a písničky, u kterých postupně každý usínal.

Neděle je hezký den, ale musíme balit a uklízet. A to nikdo nemá rád. I tak jsme našli chvíle na hru nebo podepisování cancáků. Kupodivu jsme všechno zvládli dříve, tak si ještě ve skupinkách povídáme. Před druhou to ale přišlo. Naložit vozidlo a vyrazit pěšky na zastávku. Tentokráte na železniční. Vlak zde totiž jezdí jen o víkendech a to 2x denně. V Hanušovicích bohužel opět na výlukový autobus. Koleje indiáni stále nevrátili. Po páté večer si v Šumperku dáváme pac a pusu a za doprovodu rodičů odcházíme do teplé vany ve svých domovech.

I přes veliký počet lidí se akce vydařila. Díky rodině od Uniho za půjčení chalupy. Velkým za pomoc při organizování akce a při hrách. Všem, kteří se zapojili do vaření, za jejich kuchařské umění. Myčkám za umývání nádobí, Dřevařům za doplňování dřeva, ale hlavně všem za bezvadnou atmosféru a supr náladu.

S.V.

P.S. - se mi ani nechtělo domů :-)

Další foto od Martina zde

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.