SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

6. 4. - Výroba podsad na tábor
19. - 21. 4. - brigáda na TZ Rozbřesk
3. - 5. 5. - Setkání oddílu na TZ Muna


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

den-2-055.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2010/11

19. - 22. 8. - Druhá brigáda na MUNĚ 113

Ahoj, tak tady přináším slibované povídání o této brigádě....

V pátek ráno u klubovny  už čekal malý náklaďáček, který odvezl hlavně uschovaný nábytek, něco stavebního materiálu a okapy. Bylo horko a nás na Muně čekal příjemný chládek. Po složení auta, velké svačiny se odpoledne vyznačilo místo pro budoucí okno a Martin udělal na zeď křížek, kam pak následně udeřil velkou palicí. Jejda, ta zeď je ale tvrdá. Mysleli jsme si, že pár dobře mířených rád a bude díra, jak do pekla. Bohužel nám to vůbec nešlo. Použili jsme i krumpáč, majzlíky a sekerky. Nic. Po třech hodinách se nám podařilo prorazit malou díru, která se po kousíčkách zvětšovala. K večeru nám správce zapůjčil centrálu a sbíjecí kladivo. I tak to šlo druhý den také pomalu. Večer jsme ještě přidělali polovinu okapů a udělali jsme dobře. Protože pak přišla velkej slejvák.

V sobotu dopoledne přijeli Slavičkovi a dovezli nám Oldu a Aidama. Tatínek od Odly nám pomohl vymlátit celou díru na okno a zbytek pracantů vyzdívalo příčky. Podařilo se :-) Stále bylo velké horko. K večeru jsme se chodili koupat do potoka. Bylo to moc příjemné.

V neděli pro změnu přijeli Hoškovi a tatínek od Toni nám pomohl zasadit okno do zdi a do zbudované příčky. K obědu nám Toňova maminka uvařila moc dobrý segedinský guláš :-). Večer jsme si zajeli do hospody na kofolu.

Pondělí se uklízelo, ale hlavně jsme se vydali do Zlatých hor prohlédnout si zlatorudné mlýny. Ale nejprve jsme se vykoupali ve Zaltém jezeře. U mlýnů jsme si prohlédli místo, kde voda teče do kopce. Opravdu :-) a pak se pokusili najít ve vode nějakou tu zletěnku. Nic. Nezbohatneme, škoda.

Kolem třetí hodiny odpoledne se vracíme na Munu, kde už čekali Slavíčkovi a s nima moc dobré palačinky :-) Pak předáváme centrálu se sbíječkou a vyrážíme k domovu.

Všem zúčastněným moc děkuji za velký kus odvedené práce, maminkám chlapců za vynikající jídlo.

Kdo tam byl? Toňa, Zbyňa, Drahoš, Martin, Olda, Aidam a moje maličkost.

V sekci VAŠE FOTOGALERIE, jsou fotky i od Oldy.

print Formát pro tisk