SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.

30. 6. - 3. 7. - Morava

13. - 27. 7. - Letní tábor


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc01752.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2020-21

Předtáborovka - vol. (4. - 6. 6. 2021)

Tak tedy druhý pokus o předtáborovou brigádu na TZ Rozbřesk, místě našeho letního tábora. Úkol byl jasný, posekat louku. Sekačku nám zajistil tatínek od Šimona a ještě v pátek odpoledne nám louku začal sekat....

Bohužel narazila na schovaný kámen a poškodila se :( K večeru dorazila skupina pracantů a později ještě Ondra, který si přivezl alespoň svůj křovinořez. Máme dva, tak nějakou práci s ním uděláme. Stavba přístřešku a výroba sedátek k ohni. Posezení, kytarka a povídání. Test plachty s led sosvětlením.

Sobota byla ve znamení práce. Kosilo se, řezalo se, kontrolovalo se a kopalo se (budoucí latrýna). Na pomoc nám přijel Mates se Štěpánkem. Mates pořezal padlé stromy a pomohl vykopat latru. Děkujeme. Ondra s Kebabem kosili a občas je vystřídal Šíma. Podařilo se nám posekat asi 1/4 louky, hlavně tu část, kde budou státy týpka. Podvečerní relax v hamakách a průzkum vodních zdrojů v okolí pro napájení táborového vodohospodářství. Na ohni jsme si udělali úžasné bramboráky. Večer opět klábosení u ohně, vtipy nebo příběhy. Spali jsme pod hvězdami a někteří ve svých hamakách.

V neděli se nám moc nechtělo vstávat. Naši se i jedinci, kteří jen tak lenošili v hamace až do půl jedenácté. Pak už jen poslední drobné práce, porovnání dřeva, úklid okolo ohniště, naložit auto a pěška na vlak.

Děku všem za účast.

Tatínek Možný, Mates se Štěpánkem, Kebab, Ondra, Ferda a Zlatovláska.

print Formát pro tisk