Zdroj: http://www.tokamaradi.cz/index.php?a=363  •  Vydáno: 29.9.2020 10:52  •  Autor: vlacek

První oddílovka na Munu - (25. - 28. 9. 2020)

Podle předpovědi počasí nám měl celý víkend propršet. V sobotu ráno to tak i vypadalo. Veliké potoky vody se hnaly z lesů a za hodinu se ve společenské místnosti jen sušilo. Ale..

Vše se kolem poledne obrátilo. Svítilo sluníčko a naše nevelká skupina si začala užívat program pro tuto Munu.

Houfnice si vzal na starosti výuku práce s křesadlem a ohně. Vzniklo pravidlo, že pro zapalování vařiče nebo kamen smíme tento víkend využít jen křesadla.  Také jsme využili nových kajaků a chvíli se učili na nádrži jejich ovládání. Byla to docela sranda, zvláště Tonca nás všechny pobavil. Jediná Buffy se odvážila skočit do vody. Tonca taky, ale ten nedobrovolně :)

Večerní hraní u ohně, společné jídlo a povídání. V neděli jsme se vydali k pergole si uvařit ve skupinkách oběd. Rizoto. Odpoledne pak výroba vorů určených přenosu ohně přes vodní hladinu na nádrži. Veliká sranda byla přehodit nádrž kamenem s provázkem. Zapálit a potom převést oheň bylo dílem pár minut. Tady se ukázala kvalita vorů :-D. K večeru jsme si šli zahrát interlakros. Trocha pohybu nikoho nezabije. Oheň a večerní hra Zvířátka. Tolik srandy a smíchu u této hry bylo, že jsme si život prodloužili o veliký kus.

Bohužel pondělí bylo zatažené a drobně mrholilo. K tomu ještě úklid objektu a odchod na vlak. V Šumperku už jen pršelo. Nicméně akce se velice vydařila a to díky bezvadné partě.

A kdo tu byl?: Buffy, Terezka - Křeček, Kubíček, Ferda, Šíma, Štěpánek, Houfnice, Kebab, Áďa, Armín, Ondra, Olda, Zuzka, Koudy Hanča a Tonca se psem, Radar a S.V.