SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

6. 4. - Výroba podsad na tábor
19. - 21. 4. - brigáda na TZ Rozbřesk
3. - 5. 5. - Setkání oddílu na TZ Muna


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc01715.jpg

Kam dál

Uživatel

Kategorie: Home, Rok 2022-23

Vodácký tábor - Ohře 2023 (1. - 7. 7. 2023)

Pádlo, lodě, sud, vesta, koňadra, peřejky, klidný volej, kempy, slunce, zima, déšť, smích, sranda, koupačky, cvaknutí, super parta, červený koberec, vlak, kytara, oheň, nácvik záchrany, hrad, chutné jídlo, to vše byla řeka Ohře.

foto Buffy

Vodáci:

Evka, Kachna, Kačka (Barča), Čika, Poli, Buffy, Alča, Vinca, Ferda, Šíma, Houfnice, Ondra, Marek, S.V.


Den první - Vlak a spánek (1. 7. 2023)

Den 1. Cesta vlakem v pohodě, občas někdo spí. V Tršnici na místě zjišťujeme, že vybavení dostaneme až druhý den. Podařilo se nám zajistit alespoň 4 lodě, padla a sudy. Někdo převáží lodě na nové místo, zbytek jde pěšky. Stavíme přístřešek, večeříme a hrajeme na kytaru. Občas drobně prší. Zítra to začne.

Někteří mají první plavbu

Tršnice - 235,1 ř.km

Cíl: Retro kemp Tršnice - 234,2 ř.km

Celkem 800 ř.m.

Den druhý - Pohoda na vodě (2. 7. 2023)

Dostáváme zbytek vybavení a v 10:32 vyplouváme. Řeka krásně teče a meandruje. Oběd Nebanice u koní. Cílem dne je kemp Dronte v Kynšperku nad Ohří s malým sjízdným jezem. Sprcha, večeře a relax. Přes den bylo chladno, ale teď v podvečer svítí a hřeje slunce. Procházka do města a kolem řeky. Večerní hodnoceni dne a výběr posádek na další cestu.

Start: Tršnice, Retro kemp - 234,2 ř.km ř.km.

Cíl: Kynšperk nad Ohří - 218,4 ř.km.

Celkem: 15,3 ř.km. něktěří ještě znovu 800 ř.m. při převozu lodí


Den třetí - Stará hospoda, přidává se Marek (3. 7. 2023)

Opět plujeme. Je trochu chladno. Ráno rozcvička a Švédská loď - snídaně. Luxusní oběd ve Staré hospodě v Šabině. Občas soulodíme. V řece je spousty květeny a na ní kachny, kachny, kachny... Kempíme v Sokolově. Přijíždí Marek. Posádky jsou kompletní. Večerní hry a hodnocení dne.

Start: Kynšperk nad Ohří - 218,4 ř.km.

Cíl: Sokolov, tábořiště Dronte - 203,2 ř.km.

Celkem: 15,1 ř.km.


Den čtvrtý - Hrad, Karel IV a Titanic (4. 7. 2023)

Dobrodružství pokračuje. Únava se projevuje. Dneska je krátká plavba do Lokte. Tady pozdní oběd U Karla IV. Opět luxus. Prohlídka města. Kemp nás ale hodně zklamal. Hodně drahý a fakt protivná obsluha. Na dětech se přece nevydělává. Před večeři se pár odvážlivců pokouší potopit kánoi a schovat se pod ni. Zítra MFF Karlovy Vary. Uvidíme nějakou Hvězdu?

Start: Sokolov, tábořiště Dronte - 203,2 ř.km.

Cíl: kemp Loket - 190,1 ř.km

Celkem: 13,2 ř.km


Den pátý - MFF, mobil, peřeje (5. 7. 2023)

Vyrážíme dál po řece. Ta se již změnila, peřejky, velké kameny, ukázka vodáckých dovedností. V Karlových Varech se schováváme před deštěm na obědě. Pak se vydáváme i s pádly do centra dění festivalu. Jsme tu jako nějaká atrakce. Foto s Karlem Zimou. Bohužel se mi namočil mobil a proto nejsou další fotky. Spoléhám na ostatní. Cílem je kemp Hubertus s cvičnou peřejí, kterou několikrát sjíždíme. Provádíme i nácvik záchrany tonoucího.


Start: kemp Loket - 190,1 ř.km
Cíl: kemp Hubertus - 170,1 ř.km.
Celkem: 20,0 ř.km.


Den šestý - Kdo si počká, ten se dobře navečeří (6. 7. 2023)

Pokračujeme v peřejnatých úsecích. Křásné, ale opuštěné údolí Mattoniho Kyselky. V jedné části se cvakla loď S.V. s Alčou a Ondra s Kačkou. Dvě nejzkušenější lodě. Hledáme možnost oběda v Radošově. Jenže restaurace již nefunguje. Hlad zaháníme tyčinkou a nějakou čokoládou. Už abychom byli v cíli. Kemp u hřiště ve Vojkovicích. Tady se vydáváme na večeři do místní restaurace. Před pár lety jsme se tu moc dobře najedli. A letos to bylo úplně stejné. Zažíváme PGD (postgastronomickou demenci). Nějak jsme se dováleli do kempu. Oheň, pokec a hodnocení dne.

Start: kemp Hubertus - 170,1 ř.km.

Cíl: kemp Vojkovice - 151,3 ř.km.

Celkem: 18,7 ř.km.

Den sedmý - Už jen pár kiláčků a cesta domů (7. 7. 2019)

Ráno se mám moc nechce vstávat. Aź teplé párky nás tahají ze spacáků. Balíme. Sjíždíme posledních pár kříčních kilometrů. Čištění lodí je otázkou chvilky. Nastává velký ligistický problém, jak dostat včehcny věci do batohů. Daří se nám to. Čekání na nádraží ve Stráži nad Ohří.  Cesta vlakem uběhla v pohodě. Podepisování cancáků nebo povídání

Tento tábor se povedl. Posádky byly úžasné a řeka moc krásná. I když místy náročná.

Star: kemp Vojkovice - 151,3 ř.km.

Cíl: Stáž nad Ohří - 146,3 ř.km.

Celkem: 5,00 ř.km.

Celkem jsme ujeli: 87,3 ř.km.

print Formát pro tisk