SLEDUJ!!!1. 4. - 16:00 hodin On-line schůzka přes MS Teams

sledujte webovky, fcb a nástěnku oddílu o činnosti oddílu

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

prvni_oddilovka-15.jpg

Kam dál


Uživatel

Archív

Oddílový archív. Místo, kam ukládáme staré materiály, analogové fotky a další artefakty z naší činnosti


Vaše fotogalerie

Fotogalerie od našich členů

Obrázků: 269

Letní tábor - Popovodňový 1997

Letní stanový - Indiánské léto srpen 1997. Díky povodním se málem neuskutečnil. Pak k tomu došlo na Rapotínské Samotě. Mix dětí oddílových a uniáckých. Bez zkušeností, za ztížených podmínek kvůli povodním, přesto se v náhradním termínu uskutečnil. Mladá parta vedoucích ve věku 16 - 21 let :)

Obrázků: 26

Podzimní tábor 1997

První podzimní tábor. Samota

Obrázků: 18

Vandr - Brankope

První návštěva zatopených lomů na Žulovsku. Při návštěvě dalšího z nich si Háma vyhodila kotník. Naštěstí nám pomohli lesáci, když ji odvezli do Jeseníku do nemocnice. Večerní sezení u ohně a hláška od Lucky "Kápni božskou nebo ti kápnu"

Obrázků: 4

Závěrečný oheň na Samotě 1998

Skončil druhý oddílový rok Závěrečným ohněm na Samotě.

Obrázků: 3

Letní tábor - Dešťů 1998

Letní tábor - Tábor dešťů - 1998. Název vystihuje, jak to na něm vypadalo. Z 13 dnů 9 propršelo. Jinak se jednalo o čistě první oddílový tábor.

Obrázků: 28

Letní tábor - Na divokém západě 1999

Zde jsme zahájili tradici stavěním vlastních táborů. Stará stanová základna z Anděláku nám ještě posloužila. Na Ranči Stříbrné říčky jsme za pár dní postavili malý tábor a další 14 tábořili a během jednoho dne i zbourali a složili. Některé části základny stále na našich táborech slouží. Tento tábor považuji za jeden z nejlepší, právě díky tomu, že jsme si jej sami postavili. Převoz na dlouhá léta nám bude zajišťovat kamarád Radar a občas i rodiče dětí :)

Obrázků: 30

M*A*S*H 2000

Letní tábor MASH 2000. Další vrchol našich aktivit. Povodněmi zničené tábořiště bylo pro tento tábor ideální. Zaměření hlavně na zdravovědu. Více k němu ve starých kronikách i tady v sekci Oddílová kroniky rok 1999 - 2000.

Obrázků: 37

Shawnee výstava

Únor 2001 a vyrážíme do Zábřehu na Moravě, kam nám pozval spřátelený skautský oddíl Shawnee na jejich výstavu o historii skautu doprovázenou hrou po městě.

Obrázků: 6

Cesta statečných V

Únor 2001 a tradiční Cesta statečných ročník V.

Obrázků: 4

Vítání jara 2001

Jedna z tradičních uniáckých akcí, kterou začali pořádat kamarádi Alča Rýznarová a Travolta. Většinou za hojné účasti a veliké zimy. Náš oddíl většinou bivakoval na půdě a byla vždy sranda.

Obrázků: 8

Letní tábor 2001 - Táborová akademie

Letní tábor 2001. Půjčená základna na Račím potoce u Žárové od Malínských pionýrů. Naprosto úžasné. Rychlá povodeň nám v polovině oddělila tábor od jídelny s kuchyní a jediná možnost jak se k místo dostat byla soustava lávek a laviček :)

Obrázků: 55

Malý vandr - Orlicko

Další Malý vandr o prázdninách v roce 2001 na Orlicko. Litice - osada Kamarád - Potštejn. Bezva počasí a parta. Super kemp pod Litickou zříceninou, kde jsme mohli spát na pódiu zdejšího minifestivaliště. Bezva točená kofola :)

Obrázků: 10

Akce Hurá

Akce Hurá je čistě dobrovolná aktivita. Byl konec prázdnin roku 2001 a v závodě PARS NOVA (opravny vagonů a lokomotiv) byl uspořádána akce pro děti ke konci prázdnin. Další dny jsme slaňovali na Kokeši.

Obrázků: 7

První oddílovka

Každý nový oddílový rok vždy zahajujeme první oddílovou výpravou. V prvních letech to bylo převážně na Senovou s tradiční fotkou na střeše lovecké chaty. Září 2001

Obrázků: 3

Podzimní tábor Xapatanie

Z tohoto tábora se moc fotek nedochovalo. Základna Drnovka Nové Losiny. Říjen 2001

Obrázků: 2

Uzlařská regata Bludov

Tradiční soutěž oddílu Delaware Bludov. Letos i s pátečním turnajem ve florballu. Listopad 2001

Obrázků: 14

Vánoční besídka a Boj o Velké vontství, Silvestr

Konec kalendářního roku 2001 vždy pořádáme vánoční besídku spojenou s Bojem o Velké vontství.

Obrázků: 11

Velké zimní závody a Cesta statečných

Leden a únor 2002 Hodně sněhu, tak jsme toho využili.

Obrázků: 5

Zimní tábor Bolatice

Únorová zimní výprava na základnu Vesmír do Bolatic za Opavou. Moc hezká vesnice a firma na výrobu lan Lanex Bolatice. Využili jsme možnosti si ve vzorkové prodejně koupit zbytky různých lan, ze kterých jsme si vyrobili lasa. Další dny jsme se věnovali i výuce lasování.

Obrázků: 11

Vítání jara 2002

Další ročník Vítání jara na Rapotínské Samotě. Duben 2002

Obrázků: 10

Indiánský desetiboj 2002

Duben 2002. Delaware uspořádal na Samotě Indiánský desetiboj. Povedená akce a získané i nějaké trofeje.

Obrázků: 10

Akce Hurá - Městské skály

První květnový den roku 2002. Šli jsme slaňovat na Městské skály. Tehdy jsme zachránili zachránili mladou lezkyni, která spadla ze skály a zlomila si kotník. Místo bylo plné výletníků, ale jen členové našeho oddílu s jedním tatínkem jsme pomohli lékařům vynést ke skalám vybavení a těžké křeslo. A potom samozřejmě křeslo i se zraněnou snést dolů k cestě. Tolik dospěláků tam bylo a nikdo nám nepomohl.

Obrázků: 5

Bambiriáda

První akce tohoto typu v našem městě. Spousty organizací se do akce zapojilo. V pátek večer každá organizace sehrála na svém místě divadlo pro děti. Super, ale náročné.

Obrázků: 29

Indiánský den v MŠ

Náš oddíl pomohl s organizací indiánského dne pro děti z jedné mateřské školky v červnu 2002.

Obrázků: 6

Cyklovýprava na Račák

Z této výpravy jsem zatím našel jen jednu fotku. Na této výpravě nám pořád pršelo a tady vznikla příhoda s Lukesem a jeho sprchování na dešti :D

Obrázků: 1

Letní tábor 2002 - Pán prstenu

Další tábor na Ranči. Opět jeho stavba. CTH vznikla na základě tehdy promítaného filmu Pán prstenu a hry Alvarez od J. Foglara. Skupina průzkumníků našla starý deník nějakého Alvareze a jeho výpravy do Středozemě a snaží podle něho putovat a hledat tajemství prstenu.

Obrázků: 25

Malý vandr - Žulovsko

Po pár letech jsme se znovu vydali na putování přes zatopené lomy na Žulovsku. Brankope - Vycpálek - Rampa. První večer jsme se museli kvůli nočnímu lijáku schovat do turistického přístřešku. Ovšem další dny už bylo krásně. Při přechodu k dalšímu lomu jsme našli v jednom remízku spousty hub (Bedla velká) a na lomu Rampa jsme si je udělali. Na Rampě jsme se i koupali přímo v lomu a skákali ze stěn do vody. Někteří dali i 7 metrovou výšku.

Obrázků: 14

Velké zimní závody

8. 2. 2003. Velké zimní závody na bobech, sáních a lopatě pro oddíly ČTU Šumperk

Obrázků: 6

Expedice Praha 2003

26. 2. - 1. 3. 2003 Druhá expedice do Prahy. Nové ústředí ČTU v posledním patře paneláku. Planetárium, středověké městečko Tuležim, podzemí pro staroměstskou radnicí, Vyšehrad a kasematy, Pražský hrad a Marek Vašut na hlavním nádraží při natáčení filmu.

Obrázků: 34

Cesta statečných VII

8. 2. 2003 - další ročník Cesty statečných. Teď vrchol Kokeš.

Obrázků: 8

Vítání jara na Samotě 2003

5. - 6. 4. 2003 - tradiční akce na Samotě. S postupem roku se účast zmenšuje.

Obrázků: 8

Bambiriáda 2003

Na bambiriádě jsme prezentovali naši činnost a tábor Pán prstenu

Obrázků: 5

Závěrečný oheň na Samotě 2003

20. - 22. 6. 2003 - Tento Závěrečný oheň byl spojený s cyklovýpravou na Samotu. Počasí nám přálo.

Obrázků: 8

Letní tábor - Carcassonne 2003

Letní tábor na vypůjčené základně skautek ze Zábřeha v Nové Senince u Starého města pod Sněžníkem. Týpkový tábor, krásné místo.

Obrázků: 67

Malý vandr - Zlatohorsko

23. - 26. 8. 2003 - Malý vandr, putování u Zlatých hor. Malá skupina, muzeum zlata a koupání ve Zlatém jezeře až po kolena :D. Výstup na Biskupskou kupu a čůrání do Polska na hraniční čáře. Bivaky u zlatorudných mlýnů. Potok, který teče do kopce a spousty hlášek :)

Obrázků: 10