SLEDUJ!!!


PŘIHLÁŠKY NA TÁBOR SPUŠTĚNY

21. - 23. 6. - Závěrečný oheň oddílu.

28. 6. - 5. 7. - Lužnice

13. - 27. 7. - Letní tábor


25. let oddílu #vyroci_oddil

Stáhni si Oddílové odborky a využij domácího volna k plnění zkoušekPovídka FUJ

Všecny díly ke stažení


Náhodná fotka

dsc01846.jpg

Kam dál

Uživatel

Home

Jsme dětský oddíl při České Tábornické Unii Jesenické oblasti v Šumperku.

Naší činností je příroda, tábornictví a zálesáctví. Podnikáme výpravy do lesů, ať už sobotní - jednodenní nebo víkendové, tábory a dobrodružnoakční hry.

Vítejte na našich oddílových stránkách, které Vás informují o naší činnosti.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 34

Sjezd Moravy - 8. 9. 6. 2024

Dvoudenní sjezd Moravy z Postřelmova přes Moravičany a pro oddíl nový úsek do Litovle. Na sjíždění řeky jsme přizvali i pár žáků ze základní školy. Počasí nám opravdu přálo. Sice se vyhrožovalo nějakou velkou bouřkou, ale nakonec z toho byl jen noční deštík. Řeku jsme si moc užili. Tekla krásně. Buffy si vzala i svůj dron a udělala pár pěkných záběrů tábořiště Tydra Moravičany, kde jsme nocovali. Děkuji Alče, Buffy, Kubovi a Šimonovi za pomoc s organizací akce.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 11.6.2024 11:22  •  Přečteno: 12x

Den dětí na Pražském hradě (25. 5. 2024)

To tedy byla akce. Být součástí týmů organizátorů této události pro děti a ještě na Pražském hradě. To, že je hrad v obležení turistů je jasné, ale že bude i v obležení tolika dětí jsem vážně nečekal. Navíc bylo pěkné počasí. A vůbec nevadilo, že se hrálo mistrovství světa v hokeji. Od rodičů jsme získávali přesné informace, jak se utkání vyvíjí. Tento den na hradě byl pod patronací paní Evy Pavlové, manželky našeho pana prezidenta. Dokonce jsme ji i viděli. Ale hlavně jsme si povídali se spousty dětí ve všech jazycích. Vystříleli jsme tisíce šípů a opekli kila buřtíků. Byli jsme krásně unavení. Když jsme se s dalšími uniáky loučili v tramvaji číslo 22, tak jsme ji vyhlásili za tábornický dopravní prostředek. Děkuji ústředí za pozvání se akce zúčastnit a pomoci s organizací. A také Alče, Buffy, Kachně, Čice a Kubovi, že jsem v tom nejel sám.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 30.5.2024 15:47  •  Přečteno: 63x

Vodácká výprava - MORAVA - ZVADLO

Zveme Vás na další oddílovou akci. Sjezd Moravy. POZOR. Už to nebude jen jeden den, ale prodloužíme si to na celý víkend a cíl bude až v Litovli. Splujeme si část řeky, kterou jsme ještě s oddílem nejeli.

Termín: 8. - 9. 6. 2024

Autor: vlacek  •  Vydáno: 23.5.2024 11:19  •  Přečteno: 130x

Předtáborovka na TZ Rozbřesk (17. - 19. 5. 2024)

Tak konečně došlo na dlouho odkládanou brigádu na tábořišti TZ Rozbřesk. Bylo potřeba provést hlavně první sečení trávy, nějaké terénní úpravy a odklidit vyvrácené stromy. Počasí bylo jako na houpačce, ale za sobotu jsme zvládli s pomocí rodičů a různorodé techniky louku pokosit. Navíc přijel kamarád Radar se svým bagříekm a odvedl veliký kus práce...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 21.5.2024 9:59  •  Přečteno: 121x

Výprava na TZ Roubřesk - (ZVADLO)

Zveme Vás na výpravu do míst našeho letního tábora. Zveme na sobotu také rodiče, kteří by nám pomohli se sekáním louky a opravy mostku.

Termín: 17. - 19. 5. 2024

POZOR - Složitý průjezd Hanušovicemi. Ideálně přes Prameny a Pusté Hynčice nebo Žárovou. Průjezd Hanušovice je na povolení.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 13.5.2024 12:12  •  Přečteno: 165x

Sjezd Moravy - 8. 5. 2024

Protože vodáctví se stává součástí našeho oddílu, bylo jen otázkou času, kdy ke sjezdu řeky pozveme rodiče a další uniáky. Počasí nám přálo, takže předpověď rosničkářů nevyšla. Nakonec se nás na startu sešlo 32 "vodáků". Díky firmě Tydra, která nám již několik let půjčuje vybavení a letos i díky vlastnímu materiálu vyrazilo na řeku osm plavidel (velké a malé rafty a několik kánoí). Řeka byla krásná, rychlá a místy trochu zrádná. Cíl Jez Lukavice jsme za necelé čtyři hodiny dosáhli. Věřím, že třeba příští rok se na řeku vypraví větší skupina rodičů a našich členů. Díky moc za účast.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 9.5.2024 19:44  •  Přečteno: 168x

Setkání oddílu na MUNĚ (3. - 5. 5. 2024)

První květnový víkend jsme uspořádali Setkání oddílu a rodiči na MUNĚ. Kromě setkání se jednalo hlavně o Jarní brigádu našeho objektu. Rodiče jsme vlastně využili jako pracovní sílu. Za což jim moc děkujeme. Kromě práce jsme si povídali o celém areálu, prošli nějaká zajímavá místa. Poseděli a zapěli u ohně. Musím zmínit velký páteční hudební sejšn. 3 kytary, baskytara, flétna a spousty písniček. Při sobotní odpolední procházce Buffy monitorovala areál svým dronem. Úžasné záběry. Nebo si upekli dobrou buchtu a usmažili palačinky...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 6.5.2024 12:06  •  Přečteno: 177x

Výprava na TZ Rozbřesk (30. 4. - 1. 5. 2024)

Na svátek lásky a práce jsme se vydali na dvoudenní výpravu na TZ Rozbřesk. Bylo teplo a krásně. Posezení u večerního ohně a povídání. Noc pod hvězdami byla úžasná. Druhý den jsme provedli průzkum celého tábořiště, postavili kosu na řezání dřeva a odklidili větve po těžbě dřeva. bylo nás málo. Kdo nebyl, přišel o hodně.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 6.5.2024 11:55  •  Přečteno: 167x

ZVADLA NA KVĚTNOVÉ AKCE

Zveme Vás na tyto květnové akce.
Přesnější informace budou v článku pod tímto zvadle.
27. 4. – Oblastní kolo Porty v Areálu zdraví Velké Losiny. Začátek v 14:00 hodin. Vstupné dobrovolné. Přijděte povzbudit našeho Šímu, který bude vystupovat.

1. 5. – Výprava do lesů - Prvomájová výprava na TZ Rozbřesk. Pokud bude zájem, můžeme udělat i s přespáním z úterý na středu.
3. - 5. 5. – Setkání s rodiči na TZ MUNA 113 - Setkání s rodiči a velká jarní brigáda na TZ MUNĚ u Mikulovic.
8. 5. – Sjezd Moravy na raftech - Středeční výprava na TZ Rozbřesk.
17. - 19. 5. – Brigáda na tábořišti - Odložená brigáda a výprava TZ Rozbřesk spojená se sečením trávy a terénní úpravy.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 28.4.2024 19:37  •  Přečteno: 236x

Výprava do lesů - ZVADLO

Zvu Vás na Prvomájovou výpravu na TZ Rozbřesk. 30. 4. - 1. 5. 2024

Více v článku

Autor: vlacek  •  Vydáno: 28.4.2024 19:37  •  Přečteno: 224x

Sjezd Moravy - ZVADLO (8. 5. 2024)

Sjezd Moravy na raftech. Na tomto odkazu je objednávkový formulář a základní informace.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 28.4.2024 19:35  •  Přečteno: 231x

Setkání s rodiči na TZ MUNA - brigáda - ZVADLO

Zveme Vás na setkání s rodiči a velkou jarní brigádu na TZ MUNĚ u Mikulovic. Čeká nás nejen pokec a setkání, ale i práce. Rádi bychom této příležitosti využili k velké brigádě na naší základně. Je potřeba celý objekt vysmejčit, umýt a naleštit. Kromě těchto úkonů bude potřeba udělat dřevo, opravit schody a vyčistit trativody. A další a další práce.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 17.4.2024 13:56  •  Přečteno: 239x

Výroba podsad a návštěva tábořiště s dronem (6. a 7. 4. 2024)

Pro letošní letní stanový tábor jsme se rozhodli vrátit se po několika letech do podsadových stanů. Když si to tak uvědomuji, tak za poslední roky jsme tábořili v týpkách, v loni vojenské stany a letos zpět podsady. Náš oddíl si před pár lety vyrobil 12 těchto podsad a bylo potřeba udělat ještě dvě. Druhý den jsme se vypravili podívat se na TZ Rozbřesk a Buffy si vzala i svůj dron. Natočila a nafotila krásné záběry celého tábořiště a okolí. ...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 9.4.2024 8:56  •  Přečteno: 321x

Expedice MUNA - 28. - 31. 3. 2024

Velikonoční prázdniny měl náš oddíl v plánu velkou akci Expedice Praha. Ale pro malý zájem členů jsme museli akci přesunout na Munu. Udělali jsme dobře. Byla to naprosto úžasná výprava. PĚT STATEČNÝCH se vydalo do Zlatých hor objevovat místa kolem zlatorudných mlýnů, místního nádraží a další zajímavosti. Další den jsme věnovali lakrosu. Kamarádi z Lakros klubu Kroměříž na Muně totiž pořádali veliké setkání z projektu V4. Byli zde účastníci z Polska, Slovenska a Česka. Celý Lakrosse camp byl věnovaný historii tohoto sportu, samotným typům různých her a výrobě lakrosek. Také jsme se zapojili, lakros si zahráli a lakrosku si vyrobili...

Autor: vlacek  •  Vydáno: 5.4.2024 10:29  •  Přečteno: 368x

BRIGÁDA - VÝROBA STANOVÝCH PODSAD NA TÁBOR

Zveme Vás na letošní první táborovou brigádu. V sobotu 6. 4. 2024 (10:00 - 18:00 hodin) budeme na unii vyrábět nové stanové podsady na tábor.
Máš čas a chuť se zapojit? Jsi vítán(a). Pracovní oblečení, svačinu a pití. Předem děkujeme za pomoc.

Autor: vlacek  •  Vydáno: 4.4.2024 14:18  •  Přečteno: 308x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 34